Second Quarter Honor Roll 2010-2011

FIRST HONORS GRADE 12

Fatima Abdelmagid, Victoria Bigda, Christopher Broderick, Alexander Cayford, Alyssa Danilow, Vincent DeMaio, Alicia Diaz, Gianna DiClementi, Vivian Du, Brittany Gage, Victoria Hill, Kristen Jackowski, Christine Maltsev, Araz Mamedov, Feride Memetova, Sarah Mickel, Bey Ney, Skye Oliver, Gina Orlando, Marina O'Toole, Stephanie Palange, Summiya Qureshi, Brenda Roswess, Stephanie Roy, Lauren Sandillo, Alyssa Sawyer, Grace Slawski, Kieu Duyen Tran, Michael Turrini and Anton Tverdokhlebov.



SECOND HONORS GRADE 12

Melanie Acevedo, Melinda Acevedo, Devi Adhikari, Olayinka Areago, Frazier Ashburn, Vjosa Bajrami, Catherine Betti, Steven Bishop, Kleber Bonilla, Tatiana Bonner, Jade Bryant, Amanda Butler, Hannah Cawley, Sarah Chamberlain, Olga Cherenova, Ilii Cojocaru, Alysha Collette, Cassie Cunha, Carrie Davis, Stefan Davis, Jill Demers, Brandon Dominique, Mark Dushane, Kristina Dyachkov, Andrey Efremov, Musa Elsir, Siobhan Foley, John Fullington, Gregory Gagnon, Christina Gonzalez, Megan Gorman, Nicholas Greguoli, Corey Guyette, Omreud Hing, Yasmin Ibrahim, Naima Javed, Karl Jensen, Ahmed Kadhim, William Kukharchuk, Nicholas Lane, Sarah Lane, Luis Lebron, Alicia Leo, Christopher L'Heureux, Brandon Lodi, Leanne Lowell, Michael MacRae, Stefanie Manzi, Keisha Mitchell, Hannah Newell, Kerry O'Brien, John O'Connor, Mewe Okoh, Alyssa Pappas, Ryan Patrick, Justin Phan, Yen Nhi Phan, Joseph Plante, Robert Robinson, Chelsey Rojas, Danielle Rondeau, Shealene Ross, Moe Row, Edward Roy, Mercedes Santiago, Lauren Scott, Louis Siano, Courtney Skowron, Robert Spano, Sara Stewart, Zachary Sullivan, Vladimer Sychev, Olga Taganova, Danil Tarnovskiy, Hannah Torff, Luis Torres, Jacob Towse, Jenna Trinchini, Taylar Trohon, Joseph Weaver and Alex Wright.



THIRD HONORS GRADE 12

Eray Arslan, Jeffrey Beauvais, Leesandra Castillo, Brendan Collins, Andrew Donovan, Katelynn Filippone, John Paul Hill, Tiffany Howard, Eryn Keddy, Anthony Mango, Anna Marcu, Daniel Mele Jr., Waseem Mirzay, Kaitlin Montgomery, Jennifer O'Brien, Thomas Pashko, Richard Renaud, Lenette Rivera, Dmitriy Sergeychik, Vitaliy Sergeychik and Jonathan Simonet.



FIRST HONORS GRADE 11

Courtney Ford, Robert Kennedy, Victoria Lyne, Shanice Madala, Sara Maloney, Michael Mercier, Julia Mosijchuk, Hung Nguyen, Tung Nguyen, James Scripter, Timothy Shea, Loana Soria, Emily Tatro, Petr Vitkovskiy and Zachary Weissman.



SECOND HONORS GRADE 11

Ryan Abbott, Bana Al Moula, Sarmad Al Moula, Joseph Asta Ferrero, Danielle Benoit, Aakash Bhagat, Brendan Boss, Nicole Bouchard, Adam Bourdon, Theresa Bui, Reagan Campbell, Irina Certan, Mallarie Charbonneau, Emily Cimino, Vincent Consiglio, Anatoli Constantinov, Samantha Distefano, Marina Efremova, Rami Farjo, Tyler Garcia, Co Giang, Samantha Gil, Roman Gurskii, Daniel Jonah, Aldin Katica, Chelsea Kidman, Kyle Krug, Joseph Kukharchuk, Joseph Labbe, Justine Loi, William Maloney, Mark Mangini, Alex Maruszczak, Michael Mattoon, Erin McDonnell, Rane McDonough, Matthew Miles, Nicholas Mission, Saad Mohammed, Anthony Mountain, Noor Naji, Jamie Newhouse, Gyner Nuhiu, Hyrmete Nuhiu, Bu Paw, Cheyenne Plante, Avelina Podgayskiy, Elizabeth Ramos, Gregory Redman, Amber Robert, Liana Roman, Benjamin Sawicki, Caitlin Shea, Liam Shea, Michael Spear, Nicole Stein, Brianna Sullivan, Siena Tansey, Emily Taylor, Dana Theobald, Jessica Theulen, Alyssa Torres, Connor Twaddle, Jonathan Umamaheswaran, Matthew Vient, Senh Wang, Nevalle Ward and Shengyu Yang.



THIRD HONORS GRADE 11

Natalie Berwald, Bryan Burlingham, Mackenzie Callini, Anthony Caruso, Anthony Carzello, David Cruz, Michael Demoracski, Jessica Gagnon, Zachary Gelinas, Adam Gryszko, Malyssin Houle, Veronica Hull, John Ivanov, Cally LaJeunesse, Nicholas LaPier, Thomas Leporati, Gunash Mamedova, Allison Masi, Nicole Meldonian, Kyanna Moure, Ashley Paine, Rachel Palermo, Emily Pirnie, Tatyana Primakova, Marichika Rakhubenko, Alexandra Ricco, Valentina Ruskevich, Jonathan Smith, Katherine Sullivan, David Webber and Ashley Welch.



FIRST HONORS GRADE 10

Sara Al Moula, Halah Alsari, Taylor Burroughs, Patrick Daggett, Zachary Edelman, Ilya Filistovich, Ashley Jackowski, Medina Jusufbegovic, Victoria Kitt, Jacob Link, Brandon Magni, Alison Marini, Arshi Moktader, Elizabeth Patruski, Courtney Pilon, Thomas Romero, Caitlin Sullivan, Sydney Touchette and Djordje Vrankovic.



SECOND HONORS GRADE 10

Nicholas Abbott, Koran Abdullah, Liana Atamanskaya, Andrei Basa, John Bergeron, Antonio Brighenti, Michelle Bryden, Nicole Callini, Mirsad Catic, Alexandria Cerpovicz, Casey Della Giustina, Khalid Denny, Douglas Fiala, Caitlin Flouton, Jordan Giebner, Daniel Hayhurst, Tasha Hearn, Kelly Inserra, Allison Jackowski, Kara Joubert, Chhabi Khadka, Tulasa Khatiwada, Dzmitry Kot, Halina Kot, Ana Lantigua, Hannah Lefebvre, Christopher Lipscomb, Aleksandr Malikov, Andrew Manchino, Matthew Maratea, Nataia Marcu, Tiffany Mattson, Jeffrey McAdam, Morgan McDonough, Verda Nadeem, Galya Neffinger, Eleanor Nemchinskaya, Noel Nguyen, Tair Niyazov, Jonathan Norton, Jennifer O'Brien, Heidi Oliver, Spencer O'Neil, Alina Paliy, Carolyn Palmer, Jonathan Pignataro, Brianna Pisano, Emmanuel Rachmaciej, Frankie Rivera, Michael Robare, Matthew Rondeau, Benjamin Roy, Zachary Roy, Julia Santaniello, Joseph Selva, Sara Sheaffer, Mandy Shephard, Joseph Sokoloski, Mary Solitario, Ismail Takhsilov, Jessica Taylor, Ina Vovk, Min Wang, Erica Wilson and Benjamin Yuzefovich.



THIRD HONORS GRADE 10

Krishna Biswam, Cameron Capaccio, Alvin Rey Carabuena, Matthew Casey, Vanessa Clark, Samantha Coard, Alex Collette, Brianna DiFronzo, Luciana DiRienzo, Samantha Gallant, Brittany Grondin, Michael Howland, Nataliya Kolesnikova, Daniela Kotorobay, Niyaz Mamedov, Luis Matos, Lauren Messenger, Rachel Messenger, Carrie Muller, Jessica Paquette, Roberto Quinones, Alexandria Rettura, Maksim Reznichenko, Matthew Robare, Sabina Salkanovic, Mikaila Simon, Brandon Stewart, Riley Sullivan, Teyfur Teyfurov and Jamie Warren.



FIRST HONORS GRADE 9

Renee Bouldin, Sydney Castonguay, Stephen Fleury, Liam Garvey, Shelby Hall, Dennis Ivanchenko, Reja Javed, Matthew Loring, Christina Malfas, Juliana Nekitopoulos, Edward Nemchinsky, Caitlin O'Dell, Aswa Sabir, Kelsey Tatro and Alena Zabedyuk.



SECOND HONORS GRADE 9

Alina Basilone, Ariel Bendiksen, John Breck, Christopher Burlingham, Alysa Cassidy, Nicole Charbonneau, Renee Charbonneau, Pei Chen, Justin Chicklowski, Timothy Congo, Jolie Cruz, Gabriella Dasso, Vincent DiBlasio, Thomas Drohan, Zak Duval, Nicole Eaton, Michael Fleury, Makayla Flynn, Geoffrey Gagnon, Lianna Gerardi, Thomas Giang, Stephanie Godek, Kayla Gonzalez, Joseph Goodreau, Brandon Guenette, Zachary Guenette, Ibone Guerrero, Caitlan Hartig, Kelvin Hernandez, Marvin Hua, Rachel Hunter, Emily Hutton, Deanna Ippolito, Patrick Ivers, Khina Karki, Sean Kidman, Kubilay Koc, Jacob Kolodziej, Drew Kostanski, Hayley Kozikowski, Darya Kukharchuk, James Kukharchuk, Meredith LaFond, Cassidy Laramee, Joseph Letendre, Shan Yae Maung, Alexandra McMahon, Jessica McRobbie, Rachel Mickel, Brian Miles, Hamza Mohammed, Lilia Mosijchuk, Jacob Mountain, Todd Newhouse, Jenny Nguyen Sylvia Nkrumah, Alla Opanasevych, Casey Oparowski, Tatiana Orlov, Megan Patruski, Shaylyn Paulson, Michael Peluyera, Sarah Pinkerman, Alexander Rachmaciej, Brian Rachmaciej, Athaliah Rivera, Shenandoah Rivera, Nicholas Rolandini, Travis Rossen, Melissa Roy, Cobus Saegaert, Mushab Samir, Megan Schelb, Mckenzie Schmidt, Alahna Seymour, Yelena Shapkina, Katharine Silver, Makenzie Smith, Jackson Tansey, Isaac Viscarrondo, Jenna Wright and Hayden Zuffelato.



THIRD HONORS GRADE 9

Mikaella Blanchard, Alexis Boettcher, Nicholas Bolivar, Brianna Cecchetelli, Mark Couture, Emily Crowell, Angel Cruz Umana, Emily Daviau, Bianca DellaCroce, Samuel Doucette, Omar Elmogy, Ecaterina Eni, Jay Gonzalez, Courtney Harlow, Katelyn Henchey, Jonathan Howland, Jack Jonah, Zoe Kalamarakis, Matthew Kolb, Alexander Kraver, Julia LaRoche, Meghan Leahy, Joseph Leporati, Dumitru Marcu, Kieran Moriarty, Tony Nguyen, Elana Nielsen, Satya Patel, Nicholas Pavlyuk, Raisa Petraitis, Iliya Potsuray, Nashalee Santana, Iliriana Shabija, Kseniya Shelepovskaya, Vitaliy Shostak, Victor Sinigur, Savohna Smith Reid, Pablo Sousa, Sarah Stone, Elisabeth Thebodo and John Witmer.

 
 
Reminder Publications, Inc. 280 North Main St., East Longmeadow, MA 01028 • Tel: 413.525.6661 • Fax 413.525.5882

Web Design by
Home